Piękne, gęste i długie rzęsy to marzenie niemal każdej kobiety. Są one atrybutem kobiecości i sprawiają, że spojrzenie staje się kuszące i zmysłowe. Nie każda z nas ma jednak szczęście bycia posiadaczką zniewalających, długich rzęs przypominających wachlarze. Najczęściej wypróbowujemy wszelkiego rodzaju tusze, licząc na uzyskanie pożądanego efektu. Niestety bardzo często rzęsy są sklejone, nierówne, a tusz kruszy się z każdą godziną. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na zabieg przedłużania rzęs.

Dzięki obecnym technikom można uzyskać zarówno naturalny, jak i bardziej ekstrawagancki efekt. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat zabiegu przedłużania, pielęgnacji oraz innych ciekawostek związanych z rzęsami, przeczytaj siedem ciekawych faktów na temat przedłużania rzęs. Przygotowałam je specjalnie dla Ciebie ! 🙂
1. Trzy metody przedłużania rzęs
Obecnie istnieje wiele różnych metod wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Dziś jednak przedstawimy pokrótce te, które cieszą się największą popularnością wśród wielu kobiet na całym świecie.

Metoda 1:1
Jest to technika, z której korzysta obecnie najwięcej pań. Polega ona na tak zwanym doklejaniu rzęsy 1 do 1, a konkretniej do każdej pojedynczej naturalnej rzęsy dokleja się jedną rzęsę sztuczną. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, iż sztuczne rzęsy doklejane są nie do skóry, a do pozostałych włosków, więc nie występuje żadne ryzyko podrażnień skóry. Technika 1:1 zapewnia również efekt w pełni naturalnych, zdrowych rzęs.
Metoda 2:1
Zabieg wykonywany metodą 2:1, inaczej zwany 2D, polega na doklejaniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Jedna z rzęs przyklejana jest w taki sam sposób jak w przypadku metody 1:1, natomiast kolejną umieszcza się u nasady włoska. Technika 2D niesie za sobą ryzyko obciążenia rzęs, więc przy jej wykonywaniu najlepiej stosować włoski z futra norki syberyjskiej. Stosując ową metodę uzyskujemy efekt bardzo gęstych rzęs, a tym samym wyraźną oprawę oczu.
Metoda 3:1
Inaczej zwane rzęsy 3D nadają oczom najbardziej spektakularny wygląd, tworząc niesamowity efekt wydłużonych i grubych rzęs. Jest to jednak technika, która najbardziej obciąża naturalne rzęsy, ponieważ do jednego włoska doklejane są aż trzy sztuczne, tworzące tzw. kępki rzęs. W tym przypadku również stosowane są włoski z futra norki syberyjskiej.
2. Rodzaje sztucznych rzęs
W zależności od techniki przedłużania rzęs dobierane są różne materiały, z których wykonuje się sztuczne rzęsy. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka obciążenia naturalnych włosków przez te doczepiane. Wyróżnia się trzy najczęściej stosowane rodzaje rzęs:

- Rzęsy jedwabne - wykonywane z naturalnego jedwabiu, przypominające w 100% naturalne włosy. Są lekkie i nie obciążają rzęs. Stosowane najczęściej przy metodzie 1:1. Warto je regularnie przeczesywać, gdyż mogą się lekko gnieść.
- Rzęsy syntetyczne - trwałe i wytrzymałe, lecz mało elastyczne rzęsy. Występują na rynku w wielu opcjach (grubość, długość, kształt). Ponadto w przeciwieństwie do pozostałych materiałów, rzęsy syntetyczne nie uczulają.
- Rzęsy z futra norki syberyjskiej - bardzo delikatne i lekkie zarazem rzęsy, doskonale imitujące naturalne włoski, gdyż każda z rzęs ma różną długość, ale podobną grubość. Nie obciążają rzęs, więc z powodzeniem stosuje się je podczas wykonywania zabiegów 2:1 oraz 3:1. Wadą futra norek może być natomiast fakt powodowania alergii.
3. Regularne uzupełnianie
Tak samo, jak w przypadku włosów, naturalne rzęsy rosną i żyją przez określony czas, po czym wypadają, a ich miejsce zajmują nowe. Mając to na uwadze, każda posiadaczka przedłużanych rzęs powinna regularnie je uzupełniać, aby uniknąć nieestetycznie wyglądających ubytków.
Warto również dodać, że dla trwałości efektu nie należy doklejać sztucznych włosków do najstarszych i najdłuższych rzęs, gdyż będą one szybko wypadały i powstaną kolejne ubytki. Top samo dotyczy też całkiem młodych włosków, na których doczepiane rzęsy zwyczajnie się nie utrzymają.
4. Dobór rzęs do kształtu oczu
Doczepiane rzęsy pięknie uwydatniają oczy i nadają im ładniejszy kształt. Jednak wyboru rzęs należy dokonywać w oparciu o indywidualne cechy wyglądu.
- Małe oczy - aby powiększyć i uwydatnić oczy, najlepszym wyborem będą długie, podwinięte rzęsy, najlepiej zagęszczone w zewnętrznych kącikach oczu. W efekcie będą wyglądały zmysłowo i kusząco oraz nabiorą zupełnie innego kształtu, powodując tzw. efekt kociego oka.
- Duże oczy - w przypadku bardzo dużych oczu, najlepszym rozwiązaniem będzie maksymalne zagęszczanie rzęs. Krótkie, podwinięte i gęste rzęsy wizualnie zmniejszą i wydłużą oczy, skutecznie skracając przy tym powiekę.
- Wąskie oczy - bardzo mocno podwinięte, długie rzęsy, najlepiej o różnych długościach skutecznie uwydatnią oczy i odwrócą uwagę od opadających powiek.
5. Przedłużanie rzęs nie dla każdego
W związku z tym, iż przedłużanie rzęs wiąże się z ingerencją sztucznych materiałów w okolicach oczu, nie wszyscy mogą skorzystać z tego zabiegu. Jedną z głównych przyczyn niemożności wykonania zabiegu są alergie. Najczęstszą przyczyną odmowy jest alergia na klej do rzęs. Mimo, że w przypadkach wielu technik przedłużania, klej nie ma kontaktu ze skórą, może wywołać reakcję alergiczną. To samo dotyczy futra norki syberyjskiej.

Pozostałe przeciwwskazania :
- zapalenie spojówek,
- jaskra,
- zaćma,
- infekcje oczu ( grzybicze, bakteryjne, wirusowe ),
- zespół suchego oka,
- chemioterapia,
- łysienie,
- opryszczka.
6. Pielęgnacja rzęs
Pielęgnacja rzęs to podstawa, aby cieszyć się efektem zabiegu przez jak najdłuższy czas. Oto kilka wskazówek, które należy stosować:
a). Unikaj wody 48 godzin po zabiegu! Dotyczy to basenu, sauny, gorących kąpieli etc. Wilgoć skutecznie utrudnia wysychanie kleju, a co za tym idzie, rzęsy mogą odpaść, bądź utrzymają się bardzo krótko.

b). Nie używaj kosmetyków do demakijażu na bazie tłuszczu, gdyż mają one niekorzystny wpływ na klej do rzęs. Najlepiej korzystać z płynu micelarnego. Ponadto, stosując tłuste kremy, należy omijać okolice oczu.
c). Nie używaj tuszu do rzęs i unikaj innych zabiegów, które mogą uszkodzić włoski (np. zalotka do rzęs). Traktowane w ten sposób rzęsy mogą się połamać i odpaść.
7. Czas wykonywania zabiegu
Czas wykonywania zabiegu przedłużania rzęs trwa zazwyczaj od 1,5 do 3 godzin. W zależności od tego, w jakiej kondycji są naturalne rzęsy, z jakiej techniki chcemy skorzystać oraz od innych indywidualnych predyspozycji, może potrwać to dłużej lub krócej. Podczas pierwszego zabiegu należy najczęściej zarezerwować sobie około 3 godzin. Uzupełnianie natomiast nie powinno trwać dłużej niż 1,5 godziny.
Na koniec warto dodać, iż efekty zabiegu przedłużania rzęs utrzymują się najczęściej od 3 do 4 tygodni, a cena zabiegu zazwyczaj waha się w granicach 150 - 600 zł.
Czy korzystałaś kiedyś z takiego zabiegu ? Jeżeli tak, to jaką metodą ? Czy byłaś zadowolona z efektu ? Podziel się ze mną, swoją opinią na ten temat 🙂
Hej 🙂 Od czerwca regularnie robię rzęsy i nie wyobrazam sobie ich nie mieć. Jest to bardzo wygodne i zaoszczedza dużo czasu przy porannym makijażu. Obecnie mam rzesy wykonane metoda 4-5D i wbrew pozorom wyglądają bardzo naturalnie i lekko. Ważne jest, aby trafic na dobrą stylistykę rzęs, która odpowiednio zadba o nasze oczy i prawidlowo wykona zabieg. Ja trafiłam rewelacyjnie!;) I ku przestrodze-strzeżcie sie PSEUDOstylistek, bo mogą wyrządzić wiele złego 🙂 pozdrawiam:)
Trafne spostrzeżenie ! Nie tylko źle dobrany rodzaj rzęs może nam zrobić krzywdę, ale też osoba, która je wykonuje. Dlatego pamiętajmy o tym, aby wybierać doświadczone stylistki a tym bardziej nie oszczędzać na zabiegu 🙂
Ja kiedy robiłam rzęsy usłyszałam cenną radę – zakaz używania piekarnika przez najbliższy czas żeby nie spalić rzęs! ??
Muszę stwierdzić, że dość nietypowa rada 😀