Żylaki nóg.... Żylaki kończyn dolnych to problem wielu kobiet w różnym wieku. Z roku na rok co raz więcej kobiet skarży się na dolegliwości w związku z niewydolnością żył, znajdujących się w kończynach dolnych.
Problemy te z reguły nasilają się z wiekiem, nasuwając co raz częściej pytanie jak pozbyć się pajączków na nogach.
Pierwszymi symptomami, które mogą zwiastować pojawienie się żylaków są uciążliwe obrzęki nóg, ich drętwienie, a także ból i pieczenie, które nasilać się mogą szczególnie wieczorami.
Żylaki są nieestetyczne oraz mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń. Z powyższych powodów bez wątpienia warto je leczyć, jak również dołożyć wszelkich starań, aby w ogóle się nie pojawiły.

Skąd biorą się żylaki nóg?
Najprościej mówiąc, żylaki są dolegliwością układu krwionośnego. Najczęstszą przyczyną, która powoduje zapalenie żył w nodze jest nadużywanie pozycji stojącej oraz siedzącej, przy jednoczesnym braku innej aktywności fizycznej.
Warto wiedzieć: niewydolności żylnej sprzyjać będzie też przyjmowanie leków hormonalnych, ciąża, nadwaga, płaskostopie oraz różnorodne wady postawy.
Za odpowiednie funkcjonowanie tzn. pompy mięśniowej (1) (czyli stawów i mięśni) odpowiedzialny jest prawidłowy przepływ krwi w żyłach nóg.
Podczas każdego ze skurczów mięśni krew zalegająca w żyłach powinna przesuwać się w kierunku serca. Cofaniu się krwi mają zapobiegać zastawki w żyłach.
Jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia - krew zacznie się cofać i gromadzić w żyłach powierzchownych (niewydolność żylna). Żyły te pod naporem krwi ulegają poszerzeniu, co tym samym tworzy żylaki na nogach.
Varicorin jest to produkt o zaawansowanym składzie, którego regularna suplementacja wpływa na zdrowie naczyń krwionośnych.
Składniki preparatu zostały dobrane w taki sposób, aby skutecznie i kompleksowo walczyć z dolegliwościami, z którymi borykają się osoby z zaburzonym krążeniem oraz osoby cierpiące na uczucie ciężkich nóg lub powodujące dyskomfort obrzęki.
Działanie suplementu
- skuteczna walka z żylakami,
- zmniejszenie uczucia ciężkich nóg,
- redukcja obrzęków,
- wspomaganie krążenia,
- zwiększenie wydalania wody z organizmu,
- wspieranie zdrowia ścian naczyń krwionośnych.
Dawkowanie i opinie
Zalecana dzienna dawka suplementu Varicorin to dwie kapsułki. Najlepiej zażywać je 30 minut przed posiłkiem, obficie popijając wodą niegazowaną.
Z opinii osób stosujących suplement wynika, iż regularne stosowanie przynosi rezultaty już w ciągu kilku tygodni.
Środek często polecany jest też do stosowania w profilaktyce zabezpieczającej, czyli celem zapobiegania rozwoju choroby u pacjentek należących do grupy podwyższonego ryzyka.
Ogromną zaletą suplementu Varicorin jest jego korzystna cena. Kuracja tym preparatem na pewno nie zrujnuje naszego budżetu.
Skład
- Venocin - ekstrakt z kasztanowca
- Centellin - ekstrakt z wąkroty azjatyckiej
- Witamina C z ekstraktu gryki zwyczajnej
- Hesperydyna
- Winorośl właściwa
- Oczar wirginijski
Gdzie kupić?
Varicorin najbezpieczniej i najwygodniej będzie kupić poprzez zamówienie bezpośrednio na stornie internetowej producenta suplementu. Jedno opakowanie to 60 kapsułek. Wystarczy ono na cały miesiąc kuracji.
Na sukces działania Varicorin wpływa przede wszystkim jego złożony skład, który kompleksowo wspiera zdrowie naczyń krwionośnych.
Idealnie dobrane składniki suplementu nawzajem się uzupełniają, dając zaskakująco dobre efekty już w pierwszych tygodniach stosowania.
Skuteczność produktu Varicorin opiera się na kilku dobrze sprawdzonych składnikach o wysokiej i udowodnionej skuteczności.

Co najważniejsze - jego skład sprawia, że jest on bezpieczny w stosowaniu. Nie musimy obawiać się dotkliwych skutków ubocznych.
Zapewnia szybkie wchłanianie składników aktywnych zawartych w jednej kapsułce. Unikalny skład sprawia, że jego działanie jest profilaktyczne i wspomagające leczenie.
Jak zapobiegać powstawaniu żylaków?
Najlepszym sposobem, który ochroni nas przed żylakami jest po prostu sport. Aktywność fizyczna zalecana jest przede wszystkim paniom, które mają pracę biurową i spędzają w pozycji siedzącej większość swojego dnia.
- spacer lub marsz szybkim krokiem, nornic walking
- rekreacyjna jazda na rowerze
- pływanie
- taniec
- golf
- ćwiczenia rozciągające
- bieganie
Polecane aktywności :
- sporty siłowe
- kajakarstwo
- tenis (zwłaszcza squash)
- siatkówka, koszykówka
- narciarstwo alpejskie
Nie zaleca się aktywności, takich jak:
To, że podane sporty nie są najlepsze na żylaki nóg, wcale nie oznacza, że musimy z nich zrezygnować. Wręcz przeciwnie. Każda aktywność jest cenna. W przypadku niektórych należy się po prostu odpowiednio zabezpieczyć.
Na czas treningu warto nałożyć specjalne wyroby przeciwżylakowe, np. podkolanówki przeciw żylakom. Warto też przyjmować doustnie tabletki na żylaki (np. zmikronizowaną diosminę, która uszczelnia ściany naczyń).
Jak w codziennym życiu dbać o nogi?
Leczenie żylaków jest bardzo uciążliwe, a leki na żylaki bywają drogie, warto więc zrobić wszystko, aby nie dopuścić do ich pojawienia się. W skrajnych przypadkach, gdy maść na żylaki nie jest w stanie pomóc, konieczna może być nawet operacja na żylaki lub laserowe usuwanie żylaków.
Aby uniknąć niechcianych konsekwencji jakie mogą spowodować żylaki nóg należy unikać nadmiernego przegrzewania, opalania, niewygodnych butów (przede wszystkim wysokich obcasów), obcisłej bielizny oraz za ciasnych ciuchów. Zaleca się też unikanie gorących kąpieli i nadużywania sauny.
Ponadto podczas siedzenia nie powinno się zakładać nogi na nogę, ponieważ dodatkowo utrudnia to przepływ krwi w nogach, co będzie mogło spowodować zapalenie żył. Warto też zainwestować w pończochy na żylaki, które dla wielu pań mogą być zbawiennym rozwiązaniem.

Jak pozbyć się żylaków?
Wszystko zależy od tego, w jak zaawansowanym stopniu są nasze żylaki nóg. Łagodzić dolegliwości pomogą środki farmakologiczne np. maść na żylaki nóg.
Odpowiednio dobrane leki będą w stanie zmniejszyć ból, a także pojawiające się skurcze i obrzęki. Ponadto będą wspomagać właściwe leczenie. Bardzo ważne jest, aby leczenie rozpoczęło się, gdy żylaki nóg są jeszcze w początkowym stadium.
Jednym ze sposobów leczenia żylaków jest tak zwana kompresjoterapia (2), czyli metoda, która powoduje, że żylaki nóg i ich rozwój są spowalniane przez stosowanie specjalnych bandaży elastycznych i rajstop. Na rynku dostępne są także pończochy na żylaki.
Kolejną popularną aktualnie metodą na usuwanie żylaków jest skleroterapia - polega na wstrzyknięciu do żył objętych zmianami chorobowymi preparatu, który powoduje zrośnięcie, a następnie wchłonięcie żył.
Dodaj komentarz